Tydzień z niebieskimi barwami w Katowicach

DODANO: 23 Cze 2014, 20:36

Jak wiadomo 1 czerwca wszystkie dzieci w całej Polsce obchodzą swoje święto. Kibice z Niebieskich Katowic postanowili jednak pójść o krok dalej i w ciągu pierwszego tygodnia czerwca kilkukrotnie odwiedzili przedszkola w różnych częściach Katowic. Każdy z obecnych dzieci  został obdarowany gadżetami Ruchu, piłkami, słodyczami maskotkami itp…
W ramach akcji rozdano min. 800 paczek, 2 000 baloników i setki vlepek jak i smyczek.

Zapraszamy do przeczytania naszej relacji:

SZOPIENICE (2.06.2014)

W poniedziałek przedstawiciele dzielnicy odwiedzili jedno z szopienickich przedszkoli. Niebieskie Katowice przygotowały dla dzieci atrakcje, które wywołały wśród podopiecznych, a także personelu, sporo radości. Szybko okazało się, że do przedszkola uczęszczają nasi mali kibice, którym Ruchu Chorzów nie jest obcy. Po chwili wszystkie przedszkolaki miały na policzkach niebiesko-białe barwy i z radością przystąpiły do licznych zabaw. Razem z kibicami z Szopienic malowały kredą po asfalcie, a także wykonały pamiątkowy transparent. Dużo śmiechu wywołały bańki mydlane i zabawy sportowe.  Niebieskie Szopienice przygotowały też dla przedszkolaków słodki poczęstunek. Każde dziecko opuszczało przedszkole z paczką pełną gadżetów i balonikami, a szopieniccy kibice otrzymali podziękowanie i upominek od dyrekcji przedszkola.

GISZOWIEC (4.06.2014)

Około 20 fanów odwiedziło przedszkole przy ul. Adama. Fani z Niebieskiego Giszowca zostali ciepło przyjęci przez całe przedszkole. Była muzyka, słodycze, niebiesko-białe barwy
i masa radości. Każdy z maluchów, oczywiście, otrzymał reklamówkę pełną gadżetów i balonik. Uśmiechnięte dzieci wręczyły fanom w podziękowaniu laurkę, a także wyznały, że cukierki z Niebieskiego Giszowca były „najlepsiejsze na świecie”.  Specjalne podziękowania na ręce kibiców z Niebieskiego Giszowca, złożyła też dyrekcja przedszkola.

LIGOTA (4.06.2014)

Wspólna zabawa przedstawicieli Niebieskiej Ligoty i podopiecznych przedszkola nr 16 trwała prawie trzy godziny, a zarówno dzieciaki, jak i kibice śmiało mogliby bawić się kolejne tyle. Śmiechom nie było końca. Zebrani w przedszkolnym ogródku podopieczni uczestniczyli w licznych zabawach sportowych. Dzieciaki z radością pokolorowały, przygotowany specjalnie na tę okazję, 5-metrowy transparent. Oprócz tego zaprezentowano filmik promujący Ruchu Chorzów. Na buziach dzieci pojawiły się niebieskie barwy, a na zakończenie każdy otrzymał paczkę, pełną gadżetów i słodyczy oraz balon. Kibice zostali niezwykle ciepło przyjęci przez pracowników i dyrekcję, z rąk których odebrali specjalne podziękowania,
a przede wszystkim przez dzieciaki, które wykonały specjalnie dla kibiców z Niebieskiej Ligoty, rysunki.

PANEWNIKI (6.06.2014)

W panewnickim przedszkolu sporo podopiecznych doskonale wiedziało co to Ruch Chorzów i już nie raz odwiedziło chorzowski stadion. Także chłopcy z dumą zaśpiewali reszcie przedszkolaków niebieskie przyśpiewki i pochwalili się swoją wiedzą na temat Ruchu i kibicowania. A ci, którzy nie mieli okazji jeszcze być na meczu, mogli zobaczyć na filmiku, jak wygląda mecz i co robią kibice. Maluchy były zachwycone i wierzymy, że w przyszłości odwiedzą nasz stadion. Przez trzy godziny dzieci w najlepsze bawiły się z kibicami. Dużą popularnością cieszyły się strzały na bramkę i malowanie transparentu z bajkowym motywem i herbem Ruchu. Na zakończenie każdy otrzymał prezenty od Niebieskich Katowic. Panewniccy kibice rozdali również masę balonów. Personel, jak i dyrekcja byli zachwyceni i zaprosili Niebieskie Panewniki do ponownego odwiedzenia przedszkola.

KOREA (6.06.2014)

Przedszkole na Korei odwiedził Adlerek wraz ze swoimi pomocnikami z Niebieskiej Korei, którzy razem z dziećmi bawili się przy okazji przedszkolnego festynu. Dzieci grały
z naszą maskotką w piłkę, brały udział w licznych zajęciach sportowych, malowały transparenty i puszczały bańki mydlane. Ponadto na buzi każdego chętnego pojawiły się niebiesko-białe flagi, serduszka w chorzowskich barwach i eRki. Na zakończenie wszystkie obecne dzieci zebrane zostały pod transparentem NIEBIESKA KOREA i po wręczeniu upominków, wykonano pamiątkowe zdjęcie. Uśmiech z twarzy dzieciaków nie znikał przez całą imprezę, Adlerek przeżył prawdziwe oblężenie, a kibice chorzowskiego Ruchu odebrali specjale podziękowanie z rąk dyrekcji przedszkola.

SZOPIENICE PO RAZ DRUGI (6.06.2014)

Po udanej, poniedziałkowej wizycie w przedszkolu Niebieskie Szopienice postanowiły odwiedzić jeszcze jedną placówkę. Podobnie, jak w pierwszej, kibice zostali miło przyjęci przez dyrekcję i pracowników. Najlepszą zapłatę stanowiły jednak uśmiechy szopienickich dzieci, które doskonale wiedziały jakiemu klubowi kibicuje się w Katowicach. Każdy obecny tego dnia przedszkolak otrzymał reklamówkę z gadżetami NK i słodyczami oraz oczywiście balonik w chorzowskich barwach.

TURNIEJ „MŁODE POKOLENIE” (7.06.2014)

Już po raz czwarty boiska szopienickiego MOSIRu przyciągnęły tłumy. W sumie przez cały dzień na turnieju „Młode Pokolenie” pojawiło się ponad 1000 osób. Przybyły całe rodziny. Najbardziej wyczekiwanymi gośćmi były oczywiście dzieci, dla których ten turniej został właśnie zorganizowany. Młodzi fani nie zawiedli i zjawili się w naprawdę dużej liczbie.

Na przybyłych czekała masa atrakcji: wata cukrowa, dmuchany zamek i zjeżdżalnia, grill, pokaz straży pożarnej, malowanie twarzy, wspólna malowanie transparentów, kreda, bańki mydlane, konkurencje sportowe i wiele, wiele innych. Co ważne wszystko to było całkowicie DARMOWE. Żaden młody kibic nie wyszedł z turnieju z pustymi rękami. Rozdano masę, przygotowanych specjalnie na ten dzień koszulek, smyczy, wlepek, kolorowanek, piłek, balonów. Był też Adlerek, który wywołał uśmiech na twarzach najmłodszych. A specjalne ochłodzenie w tą upalną sobotę zagwarantowała ochotnicza straż pożarna.

Najważniejszym elementem turnieju były oczywiście mecze młodych fanów z katowickich dzielnic. W sumie w zmaganiach piłkarskich wzięło udział aż 14 drużyn. Co ciekawe pośród zawodników były nawet przedszkolaki, które walczyły ze swoimi starszymi kolegami jak równy z równym. Ostatecznie zwyciężyła drużyna z Janowa, która w finale pokonała młodą Ligotę. Trzecie miejsce w udziale przypadło Panewnikom. W grupie młodszej najlepsza okazała się być reprezentacja UKS Szopienice, a na podium znaleźli się także młodzi piłkarze z Giszowca i Szopienic. Ale na turnieju Niebieskich Katowic nie było przegranych. Każdy uczestnik otrzymał paczkę z gadżetami i koszulkę. Na zwycięzców czekały medale i puchary, a także karnety na mecze Ruchu Chorzów. Specjalne statuetki powędrowały też do najlepszego strzelca, bramkarza i zawodnika turnieju.  

Po wręczeniu nagród zaprezentowano efektowną oprawę. „Całe życie przed nami, tylko z tymi barwami” – głosiło hasło, a na trybunach odpalono sporą ilość pirotechniki. Wszyscy obecni na turnieju już wiedzą, które barwy wybrać, a my wierzymy w to, że wkrótce mali, niebiescy Katowiczanie zasilą szeregi pierwszej drużyny Ruchu Chorzów.

Śmiało można stwierdzić, że turniej Niebieskich Katowic był zorganizowany na najwyższym poziomie i nikt z przybyłych nie żałował, że tego dnia pojawił się na Szopienicach. 

Powrót